Google sprzedał roboty Boston Dynamics gigantowi z Japonii

Słynny robo-zwierzyniec Boston Dynamics stał się własnością japońskiego giganta technologicznego – firmy SoftBank. Trzeba przyznać, że jest to świetny krok i świetlana przyszłość dla szybkiego rozwoju takich technologii i ich popularyzacji.

SoftBank jest światowym liderem w produkcji i rozwoju robotów. Jego najbardziej zaawansowane dziecko o nazwie Pepper jest w tej chwili najbardziej zaawansowanym robotem obsługującym ludzi, przez nich docenianym i uwielbianym na całym świecie. Gdy japońscy inżynierowie wezmą w swoje ręce niesamowite maszyny od Boston Dynamics niebawem może powstać robot o zdolnościach, o których nawet nam się nie śniło.

„W Boston Dynamics jesteśmy podekscytowani możliwością dołączenia do firmy SoftBank oraz jej śmiałej wizji związanej z tworzeniem następnych technologicznych rewolucji. Dzielimy ideę SoftBank, że postępy technologiczne powinny być zyskiem dla całej ludzkości. Nie możemy się doczekać współpracy z SoftBank w naszej misji, którą jest przesuwanie granic możliwościach zaawansowanych robotów oraz tworzenie przydatnych i praktycznych zastosowań w inteligentniejszym i bardziej spójnym świecie” – powiedział Marc Raibert, CEO i założyciel firmy Boston Dynamics.

Specjaliści z Boston Dynamics są tą wiadomością zachwyceni. Przypomnijmy, że wraz z przejęciem ich przez Alphabet/Google, w zespole pojawiało się wiele problemów, a praca nad maszynami ociągała się. Stało się tak z winy giganta, który najzwyczajniej nie miał sprecyzowanych planów dotyczących rozwoju firmy i ich technologii.

Teraz to wszystko się zmieni na lepsze. Inżynierowie z SoftBanku to jedni z najlepszych ekspertów od robotów na planecie. We współpracy z ludźmi z Boston Dynamics stworzą jeszcze doskonalsze nasze elektroniczne kopie.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *