Godzina na rowerze zasili Twój dom na następną dobę

Jak zaoszczędzić pieniądze na opłatach za energię i jednocześnie znacząco poprawić swoją kondycję fizyczną i zdrowie? Zainwestować we Free Electric Hybrid Bike skonstruowany przez Manoj Bhargava.

Godzina na rowerze zasili Twój dom na następną dobę

Raz dziennie siadasz na tym „rowerze”, pedałujesz dla zdrowia przez godzinę i jednocześnie ładujesz baterie Twojego domu w darmową energię elektryczną. Dzieje się tak, bo koło zamachowe podłączone do tego roweru napędza generator prądu, ładujący z kolei baterie. W dużym uproszczeniu działa to analogicznie do rowerowego dynama.

Manoj Bhargava uważa ponadto, że dostarczanie energii elektrycznej mieszkańcom najuboższych regionów świata pomoże wystać im się z nędzy.

„Wszystko wymaga energii. Energia jest wielki korektor”, mówi Bhargava, dodając, że ponad połowa ludności świata nie ma dostępu do energii elektrycznej lub dostępu do energii elektrycznej przez dwie do trzech godzin dziennie. Ten wynalazek ma potencjał, aby wyciągnąć 1,3 miliarda ludzi, którzy obecnie żyją bez elektryczności z biedy.

Manoj Bhargava to hinduski miliarder, który planuje dystrybucję 10.000 swoich „rowerów” w Indiach. Zobowiązał się on także do przekazania 90% swojego majątku na badania i dobroczynność.

davidwolfe.com

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *