Gdzie jest szczęście?

Japońscy #naukowcy z #Kyoto postanowili dowiedzieć się, gdzie w #mózg’u znajduje się obszar, w którym odczuwamy #szczęście. I okazuje się, że uparci japończycy kolejny raz dopięli swego.

Gdzie jest szczęście?
Gdzie jest szczęście?

Naukowcy przygotowali specjalne ankiety i dali je do wypełnienia swoim #ochotnik’om. Następnie dołączyli do tego specjalne testy psychologiczne. W następnej fazie badania – mózgi ochotników poddano #rezonans’owi magnetycznemu. Na podstawie zebranych danych japońscy naukowcy dowiedli, że uczucie szczęścia to połączenie ogólnego poczucia satysfakcji z życia ze szczęśliwymi emocjami danej chwili. Do tej pory nic odkrywczego, prawda?

Ale gdzie szczęście umiejscowione jest w naszym umyśle? Wyniki rezonansu magnetycznego wykazały, że rejonem odpowiedzialnym za odczuwanie szczęścia jest #przedklinek. To część mózgu która znajduje się w obszarze płata ciemieniowego. Osoby, które uważały, że są szczęśliwe, posiadały ten obszar znacznie większy niż pozostałe.

Obecnie japońscy naukowcy chcą się dowiedzieć, czy można sztucznie stymulować przedklinek, aby wzmocnić poczucie szczęścia u osób, które go nie odczuwają zbyt mocno lub cierpią na depresję. Stąd już krok do chemicznego manipulowania naszym uczuciem szczęścia. Oby tylko w szczytnym celu…

japonia #umysł #badania #nauka

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *