Festiwal Kultury Japońskiej Nejiro w Lublinie

W dniach 7-9 lipca w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie (ul. Bursaki 12) po raz ósmy zorganizowany zostanie Festiwal Kultury Japońskiej Nejiro. Tegoroczna edycja imprezy dla miłośników Kraju Kwitnącej Wiśni przebiegnie pod hasłem „Odkryj brzmienie Japonii”.

Program 8. edycji Nejiro podzielony będzie na kilka tematycznych sal. W dużej sali wykładowej przez cały czas trwania imprezy odbywać się będą pokazy oraz wybrzmiewać będzie japońska muzyka. W sali panelowej organizowane będą wykłady oraz konkursy. Nie zabraknie również specjalnych „game roomów”, gdzie miłośnicy konsol będą mieli okazję pograć w takie gry, jak „Tekken” czy „Narutor Storm Ninja”, gracze komupterowi zmierzą się w turniejach na swojej platformie, z kolei fani rozrywki analogowej będą mogli pograć w gry planszowe.

„Każdy fan mangi i anime na pewno zdaje sobie sprawę, jak istotną rolę pełni ona w japońskiej kulturze. Z tego właśnie powodu chcielibyśmy zapoznać Was z nieco odmiennym od znanego nam punktem widzenia, jaki od zawsze pokazują nam Japończycy w temacie muzyki” – zachęcają organizatorzy.

Standardowo zorganizowana zostanie również sala tematyczna, w której fragmenty japońskich animacji. Dodatkowo na uczestników Nejiro 8 będzie czekało wiele pokazów, warsztatów i zabaw na wolnym powietrzu oraz nowe gry muzyczne – JuBeat oraz Sound Voltex. Nie zabraknie wielu innych dodatkowych atrakcji.

Podstawowe wejściówki na trzy dni Festiwalu kosztują 45 zł (50 zł w dniu imprezy) W cenach 90 i 100 zł można nabyć wejściówki z dodatkowymi imprezowymi gadżetami, koszulką i kubkiem z logo Nejiro.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *