Dziwny krater w dalekiej Syberii

#Ewenkowie, nazywają ten dziwny, syberyjski #krater „gniazdem ognistego orła”. Miejsce to według nich jest przeklęte. Ostrzegają, że każdy kto tam się zbliży, poniesie #śmierć. Krater Patomski ma 40 metrów wysokości, 160 metrów średnicy u podstawy i 80 metrów w kraterze, a sam stożek ma wysokość 12 metrów.

Dziwny krater w dalekiej Syberii
Dziwny krater w dalekiej Syberii

Pojawiło się pytanie, skąd wzięła się ta formacja, czy jest naturalna czy też stworzona przez człowieka. Naukowcy wzięli ostrzeżenia Ewenków za zwykłe zabobony, ale szybko zmienili zdanie, gdy doszło do tragedii. Podczas ekspedycji naukowej w celu zbadania krateru – jeden z jej członków doznał ataku serca i zmarł. Nie udało się ustalić czy jego śmierć miała związek z kraterem.

Pojawiły się teorie, że jest to krater powstały na skutek upadku meteorytu, ponieważ ma charakterystyczne wyżłobienie w swym centrum. Jednak do tej pory ani jedna próbka nie potwierdziła występowania minerałów i metali charakterystycznych dla kosmicznych skał. #Naukowcy zauważyli jednak, że badania wykazały obecność „czegoś” około 100-150 metrów pod powierzchnią ziemi, co charakteryzuje się dużą zawartością żelaza i materiałów ferromagnetycznych. Obiekt może mieć około 9 metrów średnicy. Czy to jest #meteoryt? A może pojazd obcych zakopany głęboko pod Ziemią?

#Syberia #zagadka #obcy #ufo

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *