Domowy schron przeciwatomowy

Korea Północna pręży swoje, komunistyczne muskuły i demonstruje światu swoje pociski atomowe, a niektórzy mieszkańcy Japonii przygotowują się na najgorsze i budują schrony.

Fotograf Reutera wszedł do bunkra stworzonego przez Shelter Co. – firmę z siedzibą w Osace, która buduje podziemne schrony jądrowe przeznaczone dla domów w Japonii. Przykładowy obiekt znajduje się w willi samego dyrektora generalnego firmy Seiichiro Nishimoto.

Schody do piwnicy prowadzą do schronu.

Wyposażono go w pancerne drzwi ze stali.

Wiele małych firm oferujących w Japonii niestandardowe schrony jądrowe informuje, że w ostatnich tygodniach nastąpił wzrost zamówień na takie obiekty.

Wyposażenie schronu obejmuje m.in. maskę gazową, kaski czy urządzenie wykrywające promieniowanie i inne niezbędne przedmioty.

Pomieszczenie jest też dobrze wyposażone w jedzenie czy butelkowaną wodę.

Jeśli wysiądzie zasilanie, właściciel schronu może oczyszczacz powietrza napędzać ręcznie. Ściany obiektu zostały pomalowane w chmury i palmy. Ma to imitować tropikalną wyspę.

W schronie znajduje się specjalny system oczyszczania powietrza. Shelter Co. twierdzi, że zablokuje on działanie gazu czy nawet promieniowania.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *