Domowy schron przeciwatomowy

Korea Północna pręży swoje, komunistyczne muskuły i demonstruje światu swoje pociski atomowe, a niektórzy mieszkańcy Japonii przygotowują się na najgorsze i budują schrony.

Fotograf Reutera wszedł do bunkra stworzonego przez Shelter Co. – firmę z siedzibą w Osace, która buduje podziemne schrony jądrowe przeznaczone dla domów w Japonii. Przykładowy obiekt znajduje się w willi samego dyrektora generalnego firmy Seiichiro Nishimoto.

Schody do piwnicy prowadzą do schronu.

Wyposażono go w pancerne drzwi ze stali.

Wiele małych firm oferujących w Japonii niestandardowe schrony jądrowe informuje, że w ostatnich tygodniach nastąpił wzrost zamówień na takie obiekty.

Wyposażenie schronu obejmuje m.in. maskę gazową, kaski czy urządzenie wykrywające promieniowanie i inne niezbędne przedmioty.

Pomieszczenie jest też dobrze wyposażone w jedzenie czy butelkowaną wodę.

Jeśli wysiądzie zasilanie, właściciel schronu może oczyszczacz powietrza napędzać ręcznie. Ściany obiektu zostały pomalowane w chmury i palmy. Ma to imitować tropikalną wyspę.

W schronie znajduje się specjalny system oczyszczania powietrza. Shelter Co. twierdzi, że zablokuje on działanie gazu czy nawet promieniowania.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *