Dlaczego kobiety nie mają jabłka Adama?

Proste pytanie: dlaczego kobiety nie mają jabłka Adama? Prosta odpowiedź: niektóre mają i to właśnie jest najciekawsze w tym wszystkim, ponieważ nawet jeśli go mają, to go i tak nie widać.

Dlaczego kobiety nie mają jabłka Adama?
Dlaczego kobiety nie mają jabłka Adama?

I tutaj nasuwa się kolejne pytanie: dlaczego go nie widać? Jabłko Adama, to uwydatnienie chrząstki krtani, która rozwija się w okresie dojrzewania – szczególnie u mężczyzn. Sama nazwa ma pochodzenie biblijne. Według legendy Adam połknął kawałek owocu z zakazanego drzewa i teraz wszyscy mężczyźni, aż po kres czasu, muszą nosić znamię tego wydarzenia – którym ma być właśnie jabłko Adama.

Jabłko Adama to męski atrybut. Dlatego też większość kobiet, która je posiada boryka się w dorosłym życiu z różnymi problemami natury psychologicznej. Kobiety te również często nie akceptują swojego wyglądu.

Kobiety mające jabłko Adama poddają się też często operacjom, które mają na celu zredukowanie wybrzuszenia na ich gardle. Sama procedura jest stosunkowo bezpieczna, jednak większość tego typu operacji niesie z sobą pewne ryzyko – w tym ryzyko zgonu pacjentki. Rezultaty tego typu zabiegu są widocznie nie tylko gołym okiem, lecz także uchem, ponieważ głos pacjentki ulega wyraźnej zmianie i staje się zdecydowanie wyższy.

Dlatego też jeśli jesteś kobietą i masz jabłko Adama, to nie możesz się tym za bardzo przejmować. To się po prostu zdarza i nie jest niczym dziwnym, ani groźnym.

wiedzoholik.pl za HowStuffWorks

Share

One thought on “Dlaczego kobiety nie mają jabłka Adama?

  1. Krótka i rzeczowa odpowiedź. Brak clickbaitów. Po prostu wow. Gratulacje formatu, warto było tutaj zbłądzić, szukajac informacji na temat jabłka adama u kobiet.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *