Czy słaba aktywność słoneczna może wywołać kolejną epokę lodowcową?

Większość ludzi wierzy we wmawiane im „globalne ocieplenie” i uważa, że to o czym nie mówi się w telewizji, po prostu nie istnieje.

Czy słaba aktywność słoneczna może wywołać kolejną epokę lodowcową?
Czy słaba aktywność słoneczna może wywołać kolejną epokę lodowcową?

Tymczasem biznes „global warming” może być w kłopotach ze względu na aktywność Słońca, która jest tak mizerna, że może nam grozić ochłodzenie klimatu i to tak znaczne, że na dużej części półkuli północnej znowu pojawi się zlodowacenie.

Biznesmeni udający ekologów, którzy rozpętali ogólnoświatową histerię sugerując, że obserwowane ostatnio zmiany klimatu są spowodowane działalnością ludzi, których w związku z tym trzeba opodatkować, mogą się czuć zagrożeni. Ich biznes polegający na zbieraniu węglowego haraczu od niezbyt rozgarniętej części ludzkości, powoli się kończy. Dzieje się tak za sprawą aktywności słonecznej, a raczej jej braku.

Normalny cykl słoneczny liczy sobie około 11 lat i charakteryzuje się okresami maksymalnej i minimalnej ilości plam słonecznych, które pojawiają się na tarczy Słońca. To właśnie ich obecność lub brak powoduje więcej lub mniej rozbłysków słonecznych i koronalnych wyrzutów masy.

Od 2008 roku, kiedy rozpoczął się 24 cykl Słońca, heliofizycy są zaskoczeni, ponieważ zaobserwowano najwyżej połowę plam, jakie spodziewano się zobaczyć na tarczy słonecznej. Oczywiście nadużyciem jest stwierdzenie, że Słońce jest uśpione, ale z pewnością nie jest tak aktywne jak powinno być.

Propagandyści globalnego ocieplenia konsekwentnie odmawiają przyjęcia do wiadomości, że to Słońce jest głównym czynnikiem powodującym zmiany klimatu. Trudno im się dziwić, ponieważ opodatkowanie gwiazdy nie jest tak proste jak ciemnego ludu. Na dodatek w bilansie rzekomego ocieplenia nie uwzględnia się te emisji wulkanicznych, udając, że nie mogą się one równać z dymiącymi kominami ziemskiego przemysłu.

zmianynaziemi.pl

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *