Chińczycy wydrukowali na drukarce 3D… pięciopiętrowy budynek?

Drukarki 3D zazwyczaj są wykorzystywane do produkcji zwykłych przedmiotów codziennego użytku, jednak w Chinach technologia ta ma zupełnie inne zastosowanie. Druk 3D przydaje się tam do tworzenia mieszkań w niezwykle szybki i oszczędny sposób.

Chińczycy wydrukowali na drukarce 3D... pięciopiętrowy budynek?
Chińczycy wydrukowali na drukarce 3D… pięciopiętrowy budynek?

Chiny są z pewnością liderem jeśli chodzi o zastosowanie drukarek 3D w budownictwie. Firma z Szanghaju WinSun Decoration Design Engineering przedstawiła budynki, które wydrukowano za pomocą ogromnej drukarki. Posiada ona aż 150 metrów długości i 6 metrów wysokości. Jak wiadomo, każda drukarka 3D wymaga „tuszu” – w tym przypadku wykorzystano odpady z budowy.

Za pomocą tej technologii w ciągu pięciu dni udało się wydrukować pięciopiętrowy budynek. Jak twierdzi firma, mieszkania są już wykończone i można z powodzeniem w nich mieszkać. Zwykle pojawia się pytanie czy mieszkanie w takich domach może być komfortowe, jednak zwraca się szczególną uwagę na cenę wydrukowanej i udekorowanej willi, która ma kosztować niewiele ponad 160 tysięcy dolarów.

Stosowanie drukarek 3D jest w tym przypadku niezwykle oszczędne, stąd tak niska cena za mieszkanie. Chińska firma wydrukowała w zeszłym roku 10 mieszkań w ciągu 10 dni i chce iść ze swoim projektem jeszcze dalej. Następnym celem będzie stworzenie 12-piętrowego wieżowca…

weixin.qq.com

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *