Chińczycy chcą stworzyć hiper-szybki pociąg

Coraz więcej krajów i firm prywatnych pragnie zbudować hiper-szybki #pociąg. Do grona „kolejowych” pionierów dołączyły #Chiny. Chińczycy pragną zbudować system #transport’u, w którym „składy” będą osiągać #prędkość dochodzącą do 3000 km/h.

fot. https://www.flickr.com/photos/kimuchi583/
fot. flickr.com

Specjaliści z Uniwersytetu #Jiaotong pracują nad udoskonaleniem technologii #Maglev, czyli systemów kolejowych wyposażonych w napęd magnetyczny – poruszających się na poduszce magnetycznej. Z ich wyliczeń wynika, że przy prędkościach przekraczających 400 km/h opory powietrza, które musi pokonać #pojazd wynoszą ponad 83% energii potrzebnej do poruszania składu. W związku z tym postanowili umieścić swój pojazd w tunelu wypełnionym wysoce rozrzedzonym powietrzem.

Japoński super-szybki pociąg osiągnął w tym roku bez specjalnej tuby prędkość 600 km/h. Oznacza to, że gdyby zamknąć go w tubie wypełnionej próżnią jego prędkość przekraczałaby 4000 km/h. Chińskie testy i próby trwają.

Share

One thought on “Chińczycy chcą stworzyć hiper-szybki pociąg

  1. Tak uda im się stworzyć taki model pociągu są uzdolnieni technicznie chociaż polskim naukowcom nic nie brakuje i chwała im za to niepokoją mnie drony .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *