Boeing dołączył do wyścigu na Marsa

Szef Boeinga Dennis Muilenburg rzucił Muskowi rękawicę zwiększając rywalizację w wyścigu na Marsa. Historia uczy, że im większa konkurencja, tym większa szansa na lepszy efekt końcowy.

Boeing dołączył do wyścigu na Marsa
Boeing dołączył do wyścigu na Marsa

Niedawno Elon Musk ujawnił ambitne plany SpaceX dotyczące Marsa. Przedsiębiorca chce do 2060 roku zbudować marsjańską kolonię liczącą nawet milion osób. A konkurencja rośnie…

Boeing jest gigantem na rynku astronautyki. Firma Boeing miała swój udział w wielu kosmicznych misjach, takich jak chociażby lot człowieka na Księżyc. Muilenburg zdradził, że Boeing ma zamiar aktywnie uczestniczyć w nowej, prywatnej fazie kosmicznego wyścigu. Z zapleczem ekonomicznym i z doświadczeniem jakim dysponuje – może pokonać Muska docierając na Marsa wcześniej z kolonistami.

Podczas gdy Musk będzie miał Interplanetary Transport System, Boeing pracuje nad tworzonym wspólnie z NASA Space Launch System. Rakieta SLS może nie będzie tak imponująca jak tworzona przez SpaceX, ale prawdopodobne, że nie jest ona ostatnim słowem Boeinga. Według Muilenburga już w ciągu kilkudziesięciu najbliższych lat przemysł kosmiczny ma stać się komercyjnym rynkiem, na którym będzie można dobrze zarabiać.

Wyścig kosmiczny na Marsa można więc uznać za oficjalnie rozpoczęty.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *