Bill Gates twierdzi, że potrzebujemy jednego, światowego rządu

Bill Gates w ostatnim wywiadzie udzielonym niemieckiemu Süddeutsche Zeitung wzbudził sporo kontrowersji.

Bill Gates twierdzi, że potrzebujemy jednego, światowego rządu
Bill Gates twierdzi, że potrzebujemy jednego, światowego rządu

Legendarny założyciel Microsoftu wypowiadając się na temat problemów klimatycznych stwierdził, że model Narodów Zjednoczonych się po prostu nie sprawdza w związku z czym potrzebujemy jednego, globalnego rządu.

Gates zwrócił uwagę na to, że Ziemia – przez to, iż jesteśmy podzieleni na państwa – nie jest po prostu zarządzana efektywnie, a choć ONZ jako tako przygotowało nas na ewentualność wojny to w obliczu innych zagrożeń takich jak choćby zmiany klimatu czy potencjalna epidemia zagrażająca całemu globowi będzie ono bezsilne, a „coś w rodzaju światowego rządu” mogłoby sobie z takim problemem bardzo łatwo poradzić.

Oczywiście wypowiedź ta będzie wodą na młyn dla miłośników teorii spiskowych, którzy od lat wiążą Gatesa z New World Order (NWO) czy Iluminatami, i z pewnością nie zostanie ciepło przyjęta przez przeciwników coraz dalej posuwającej się globalizacji.

Prawda jest jednak taka, że patrząc z biznesowego punktu widzenia (w czym chyba Gates jest dość mocny) ma on absolutną rację – masa zasobów jest przez nas marnowana, masa pracy jest wkładana zupełnie nie tam gdzie trzeba, a płacimy za to wszyscy. Na razie cena jest znośna (przynajmniej z naszego punktu widzenia, choć są takie regiony świata, których mieszkańcy by tak nie mogli powiedzieć), ale w przypadku zagrożenia większego nasze obecne narzędzia mogą po prostu okazać się niewystarczające.

geekweek.pl

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *