Bezpieczeństwo na japońskich dworcach

Inteligentne kamery zapobiegną wypadkom na japońskich dworcach? Może tak, może nie – japończycy zaczynają testy specjalnych, inteligentnych kamer na dworcach, bo – jak twierdzą – uważają, że japończycy mają coraz większe problem alkoholowe. Chyba muszą zajrzeć do Polski…

Bezpieczeństwo na japońskich dworcach
Bezpieczeństwo na japońskich dworcach

Na japońskim dworcu kolejowym Kyobashi w Osace powstanie system inteligentnego monitoringu, który ma zredukować liczbę wypadków z udziałem osób będących pod wpływem alkoholu.

Przedstawiciele Japońskiej Kolei Zachodniej postanowili zredukować ilość wypadków na kolei, a tych z roku na rok przybywa w Japonii. W zeszłym roku 132 z 221 osób, które zginęły w Japonii pod kołami rozpędzonych pociągów, znajdowało się pod wpływem alkoholu.

System monitoringu składać się będzie z 46 inteligentnych kamer. Ich zadaniem będzie obserwacja podróżnych i automatyczne rozpoznawanie czy ci znajdują się pod wpływem alkoholu. Gdy tylko sieć kamer wykryje osobę, która mogłaby zostać uznana za pijaną, zostanie wysłane specjalne powiadomienie do obsługi dworca.

Jeśli system kamer sprawdzi się na dworcu Kyobashi zostanie on zastosowany w pozostałej części kraju. Przewoźnik zapewnia, że kamery zostaną zainstalowane wyłącznie w celu poprawienia bezpieczeństwa i nie będą naruszały w żaden sposób prywatności pasażerów.

Share