Bajkowy świat natury Magdaleny Wasiczek

Magdalena Wasiczek to absolwentka filologii ukraińskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Swoje zainteresowania artystyczne realizuje w obszarze fotografii przyrodniczej oraz makrofotografii, tworząc oryginalne obrazy świata przyrody. Wypracowała sobie w tej dziedzinie własny poetycki styl, który określa mianem „malarstwo bokehowe”.

Magdalena Wasiczek
Magdalena Wasiczek

„Po pierwszym zachłyśnięciu się dużymi powiększeniami mój sposób patrzenia i pokazywania tego, co mi w duszy gra, zaczął ewoluować. Od klasycznych fotografii makro do bardziej malarskich, wręcz impresjonistycznych obrazów, gdzie ważniejsza staje się gra kolorów i świateł niż encyklopedyczny, zgodny z rzeczywistością zapis otaczającego nas świata”.

Artystka ukazuje przyrodę w odrealniony, baśniowy sposób, dzięki czemu fotografie mają niezwykły, oniryczny charakter… W krótkim czasie stała się postacią opiniotwórczą, kształtującą nowe trendy w fotografii makro.

Bajkowy świat natury Magdaleny Wasiczek 10

Prezentowała swoje prace na wystawach indywidualnych i zbiorowych zarówno w kraju, jak i za granicą (Wielka Brytania, Australia, Rosja, Niemcy, Francja). Jest laureatką wielu wyróżnień i nagród w konkursach fotograficznych w Polsce i poza jej granicami, w tym w konkursach pod patronatem międzynarodowych organizacji fotograficznych FIAP i PSA.

Bajkowy świat natury Magdaleny Wasiczek 01

Jako pierwsza w Polsce, wygrywając w 2012 roku międzynarodowy konkurs w Anglii, otrzymała tytuł International Garden Photographer of the Year. Ma na swoim koncie publikacje w wielu magazynach fotograficznych w Polsce i na świecie („Digital Foto Video”, „Foto-Kurier”, „Foto”, „Digital Camera”, „Amateur Photographer”, „Digital Photography”, „Practical Photoshop”, „N-Photo”, „Nature’s Best Photographer”, „LeNs”) i innych oraz w albumach, m.in. International Garden Photographer, Better Plant and Garden Photography, a nawet w „Vogue Italy”, „Duzhe Magazine” w Chinach czy „El Mercurio” i „Paula” w Chile.

Bajkowy świat natury Magdaleny Wasiczek 02

Bajkowy świat natury Magdaleny Wasiczek 03

Bajkowy świat natury Magdaleny Wasiczek 04

Bajkowy świat natury Magdaleny Wasiczek 05

Bajkowy świat natury Magdaleny Wasiczek 06

Bajkowy świat natury Magdaleny Wasiczek 07

Bajkowy świat natury Magdaleny Wasiczek 08

Bajkowy świat natury Magdaleny Wasiczek 09

Po więcej fotografii Pani Magdy, znacznie lepszej jakości zapraszam na stronę www.magdawasiczek.pl

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *