Asgardia to pierwsze kosmiczne państwo

Wiedeński instytut Aerospace International Research Center założony przez rosyjskiego naukowca i biznesmena – dr Igora Ashurbeiyliego, całkiem poważnie zaprezentował plany budowy pierwszego, kosmicznego państwa – Asgardii.

asgardia-to-pierwsze-kosmiczne-panstwo

Na Asgardii, ziemi niczyjej, nastawionej pokojowo do całego Wszechświata i kochającej wszystkich oraz wszystko, będą mogli zamieszkać wszyscy chętni. Budowa Asgardii ma rozpocząć się już pod koniec przyszłego roku. Wówczas na orbicie ma znaleźć się pierwszy satelita należący do projektu.

Projekt kierowany jest przez prywatny wiedeński instytut Aerospace International Research Center (w tym przewodniczącego komitetu nauki o kosmosie UNESCO), a założony został przez rosyjskiego naukowca i biznesmena, dr Igora Ashurbeiyliego.

Pomimo starań wielu ludzi, pewnie nieprędko zostanie on zaakceptowany przez ONZ, gdyż międzynarodowe prawo zakazuje narodowych roszczeń i jakiejkolwiek suwerenności w przestrzeni kosmicznej. Pomysłodawców jednak nie zniechęca ten fakt. Cel jest szczytny, a mianowicie chęć zapoczątkowania nowej ery w historii ludzkiej działalności w przestrzeni kosmicznej.

Asgardia ma w planach m.in budowę ogromnej tarczy lub pola siłowego w kosmosie, które będzie chronić ludzi na Ziemi przed kosmicznymi zagrożeniami. Ma oferować też niezależną platformę wolną od ograniczeń praw danych krajów lądowych, a także chce otwierać nowe możliwości w kosmosie dla handlu i nauki ze wszystkimi ziemskimi państwami.

Asgardia powstała na cześć jednej z Dziewięciu Krain, opisanej w mitologii nordyckiej, która była zamieszkana przez dwa szczepy bogów. W orbitalnej wersji będą mieszkali ludzie.

Obecnie trwa konkurs na stworzenie oficjalnego hymnu i flagi Asgardii. Projekt jest w całości finansowany przez dr Ashurbeiyliego, ale już ogłoszono, że będzie on szukał dodatkowych środków na serwisach crowdfundingowych. Już ponad 160 tysięcy osób z ponad 200 państw świata udostępniło swoje dane osobowe i zgłosiło chęć przyłączenia się do nowo powstającego państwa. Jeśli chcesz stać się częścią Asgardii, to dopisz się tutaj.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *