Arabia Saudyjska udostępniła Izraelowi swoją przestrzeń powietrzną

Wygląda na to, że ktoś przygotowuje się do kolejnej wojny. Izrael otrzymał od Arabii Saudyjskiej zgodę na wykorzystanie przestrzeni powietrznej tego kraju w przypadku ataku na Iran. Czy to oznacza, że opcja militarna wciąż wchodzi w grę?

Arabia Saudyjska udostępniła Izraelowi swoją przestrzeń powietrzną
Arabia Saudyjska udostępniła Izraelowi swoją przestrzeń powietrzną

Obserwując sytuację wokół Iranu i prowadzonego programu nuklearnego można dojść do wniosku, że ktoś po prostu chce się pozbyć tego kraju. Kilka lat temu głośno mówiło się o tym, że program jądrowy jest przykrywką do opracowania broni masowego rażenia, którą Iran chce wykorzystać do zniszczenia Izraela.

Jak wiadomo, w kwestii tego programu nuklearnego prowadzone są obecnie negocjacje. Stany Zjednoczone chcą się upewnić, że Iran nie pracuje nad bronią jądrową. Co innego uważa Izrael i Arabia Saudyjska. Władze tych krajów nie są pozytywnie nastawione wobec rozmów pokojowych i, krótko mówiąc, dążą do wojny.

Z tajnych dokumentów, które w jakiś sposób zostały przekazane dziennikarzom arabskiej telewizji al-Dżazira wynika, że choć Izrael wiele razy wzywał do przeprowadzenia prewencyjnego ataku na Iran, który rzekomo jest coraz bliżej stworzenia własnej broni jądrowej, to Mossad nigdy tych informacji nie potwierdził.

Okazało się po prostu, że Iran rzeczywiście chce rozwijać program nuklearny do celów pokojowych. Wygląda teraz na to, że gdy informacje na ten temat wyszły na światło dzienne, Izrael przyspieszył swoje plany wojenne. Nie można wykluczyć tego, że Arabia Saudyjska nie przyłączy się do ataku.

Saudowie zezwolili właśnie, aby Izrael mógł przemieszczać swoje siły lotnicze w przestrzeni powietrznej tego kraju, co zaoszczędziłoby czas i paliwo. Plany ataku na Iran istnieją już od dawna. Czyżby nadszedł już czas ich realizacji?

źródło

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *