Amerykańska armia odczytuje o czym myślą żołnierze

#Naukowcy pracujący dla amerykańskiej armii w ramach programu #MIND (Mission Impact Through Neurotechnology Design) opracowali urządzenie, które na podstawie analizy fal mózgowych jest w stanie określić o czym #człowiek myśli.

Amerykańska armia odczytuje o czym myślą żołnierze
Amerykańska armia odczytuje o czym myślą żołnierze

Pierwsze testy urządzenia polegały na tym, że biorącym udział w teście żołnierzom podłączony do głowy elektrody, które z kolei prowadziły do elektroencefalografu (#EEG). Następnie na ekranie monitora pojawiały się zdjęcia, które przedstawiały obiekty należące do jednej z pięciu kategorii. Przez cały czas urządzenie przyglądało się jak na poszczególne obrazy reaguje #umysł człowieka i dzięki temu naukowcy później byli w stanie stwierdzić kiedy #żołnierz patrzy na jaki obiekt.

Dzięki temu wojskowi analitycy chcą przesiać choć trochę z danych zbieranych przez drony, satelity czy jakiekolwiek inne kamery lub aparaty. Nasz #mózg jest bowiem w stanie, nawet podświadomie, przetwarzać obrazy dużo szybciej niż jakikolwiek komputer, dlatego ucząc #komputer rozpoznawać wybrane obrazy wystarczy, że analityk będzie patrzył na zdjęcia, a #komputer będzie wiedział gdy jego mózg rozpozna tam coś interesującego.

#myśl #wojsko geekweek.pl army.mil

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *