Amazon zapewnia dostarczenie przesyłki na Manhattanie zaledwie w godzinę

W czasach gdy sklepy nie mogą już walczyć o klienta, obniżając ceny produktów, muszą skupić się na poprawieniu jakości swych usług, a w szczególności skrócić czas realizacji zamówień. Amazon osiągnął na tym polu prawdziwe mistrzostwo, gdyż dostarcza klientom przesyłki w zaledwie godzinę.

Amazon zapewnia dostarczenie przesyłki na Manhattanie zaledwie w godzinę
Amazon zapewnia dostarczenie przesyłki na Manhattanie zaledwie w godzinę

Wprawdzie największa księgarnia internetowa nie może jeszcze legalnie wykorzystywać dronów w celu dostarczania przesyłek, to i tak nieźle sobie na tym polu radzi. W grudniu ubiegłego roku firma uruchomiła nową opcję o nazwie Prime Now, w której ramach mieszkańcy Manhattanu mogą liczyć na dostawę zamówionych produktów w ciągu zaledwie godziny.

Do niedawna usługa była dostępna tylko wybranych obszarach tej dzielnicy, a teraz objęła swym zasięgiem całą wyspę. Klienci, którzy skorzystają z dedykowanej aplikacji Prime Now dostępnej na smartfony z Androidem oraz iOS mogą liczyć na to, że paczka zostanie im dostarczona pod same drzwi w ciągu zaledwie godziny.

Naturalnie ekspresowa dostawa jest płatna ekstra i kosztuje 7,99 dolarów od przesyłki. Co więcej, nie jest dostępna dla wszystkich produktów oferowanych na stronie Amazonu i ogranicza się tylko do towarów przeznaczonych dla gospodarstwa domowego, a więc m.in., baterii, szamponów, książek, zabawek itp.

Ograniczona liczba towarów oraz wysoka cena przesyłki sprawia, że opłacalność takiej formy dostawy staje pod znakiem zapytania. Subskrybenci Prime Now mogą sporo oszczędzić, wybierając całkowicie darmową dostawę w godzinach od 6.00 do 12.00, która trwa jedynie godzinę dłużej.

źródło

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *