Afryka chce zaprojektować własną misję na Księżyc

Gdy słyszymy o misjach kosmicznych, przed naszymi oczami natychmiast pojawiają się kraje takie jak USA, Rosja, Indie bądź Chiny. Okazuje się jednak, że nawet w Afryce istnieje specjalny projekt, w ramach którego planuje się opracować satelitę i wysłać go na Księżyc.

Afryka chce zaprojektować własną misję na Księżyc
Afryka chce zaprojektować własną misję na Księżyc

Mowa jest o projekcie Africa2Moon, który został ogłoszony przez organizację Foundation for Space Development. Powstała ona w Afryce Południowej, jednak inicjatywa ma objąć cały kontynent. Organizacja gromadzi obecnie fundusze za pomocą crowdfundingu – jak dotąd uzbierano kilkanaście tysięcy dolarów a ostatecznym celem jest zdobycie 150 tys. dolarów do końca tego miesiąca.

Niestety wygląda na to, że nie uda się osiągnąć odpowiedniej ilości funduszy, ale nawet jeśli tak się stanie to organizacja nie ma zamiaru się poddawać. Uzyskując 150 tysięcy dolarów, projekt Africa2Moon mógłby wejść w pierwszą fazę. Chodzi o stworzenie pierwszego afrykańskiego satelity, który zostałby w przyszłości wystrzelony na orbitę Księżyca.

W rzeczywistości, misja kosmiczna jest tylko jednym z wyznaczonych celów. Organizacja chce również odnaleźć w Afryce młode talenty i powstrzymać wykształconych mieszkańców tego kontynentu przed wyjazdem do Europy i Ameryki. Co więcej, inicjatorzy projektu uważają, że dzięki nauce i edukacji Afryka stanie się lepszym, bardziej rozwiniętym kontynentem.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *