43% Japończyków w wieku 18-34 lata nie uprawiało nigdy seksu

Coraz więcej młodych Japończyków nie ma żadnych doświadczeń seksualnych – wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego w Japonii.

Badanie wykazało, że aż 43% Japończyków w wieku 18-34 lata nie ma żadnych doświadczeń seksualnych, a 64% z nich nie jest w żadnym trwałym związku. Skutki abstynencji seksualnej młodych mogą być dla Japonii katastrofalne. W 2016 roku liczba dzieci urodzonych w Japonii spadła poniżej miliona. Według szacunków Narodowego Instytutu Populacji i Bezpieczeństwa Socjalnego w 2065 roku liczba ludności Japonii będzie aż o 40 milionów mniejsza niż obecnie (dziś Japończyków jest 127 milionów).

26-letni japoński komik Ano Matsui w rozmowie z BBC przyznał, że wielu młodych Japończyków czuje przerażenie na myśl o próbie nawiązania relacji z kobietą. – Boją się odrzucenia. Spędzamy więc dużo czasu oddając się swoim hobby – stwierdził.

W Japonii mówi się już o „tykającej bombie demograficznej”, która w przyszłości poważnie odbije się na gospodarce tego kraju, w którym już dziś trudno jest o znalezienie rąk do pracy. Inne badanie przeprowadzone w tym roku wskazało, że jedna na siedem Japonek w wieku poniżej 50 lat nie wyszła jeszcze za mąż. Inne badanie wskazuje, że wielu japońskich singli w ogóle nie myśli o ślubie.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *