Życie zaczyna się błyskiem światła

Wszechświat, w którym żyjemy powstał w wyniku Wielkiego Wybuchu, któremu towarzyszyła gigantyczna eksplozja światła. Naukowcy z Northwestern University uchwycili moment poczęcia, czyli powstania nowego życia, który – o dziwo – wygląda jak Wielki Wybuch w mikroskopijnej skali i towarzyszy mu także gigantyczna (z zachowaniem odpowiedniej skali) eksplozja światła.

Życie zaczyna się błyskiem światła

W relacjach ludzi, którzy przeżyli śmierć kliniczną – praktycznie za każdym razem pojawia się również motyw światła.

[..] Nagle znalazłam się poza swoim ciałem. To było bardzo realne, to nie mógł być sen. Doskonale słyszałam i widziałam ludzi znajdujących się przy moim fizycznym ciele. Dziwnie się czułam z tym, że oni wszyscy zastanawiają się, jak mi pomóc. Czułam się przecież tak dobrze. Ujrzałam światło. Było radosne i jasne, choć nie oślepiało. Gdy tak wisiałam w powietrzu, wokół mnie były jakieś istoty. Pomyślałam o aniołach. Zapomnijcie o małych aniołkach. To były wielkie, potężne anioły. Opuściliśmy szpitalną salę i weszliśmy do tunelu. Obserwowałam wszystko, co było przede mną i za mną. Gdy dotarliśmy na miejsce, widziałam wiele osób ubranych w białe, normalne ubrania. Ujrzałam wielką świetlistą istotę. [..] Ujrzałam całe swoje życie. Wszystkie momenty, o których nawet nie pamiętałam. To była chwila, jakby film, który przebiegł mi przed oczami. Wtedy zrozumiałam, że każda chwila z mojego życia ma znaczenie. [..]

Tego typu opowieści jest mnóstwo. Wszędzie przewija się motyw światła… Czyżby światło miało kluczowe znaczenie w naszym życiu? Wiemy doskonale o zbawiennym działaniu światła słonecznego na nasze nastroje. Im go mniej – tym gorzej się czujemy. Promienie słoneczne zapobiegają krzywicy, poprawiają nastrój i leczą niektóre schorzenia skóry. Powstała nawet oddzielna metoda leczenia zwana światłoterapią. Światłoterapia wpływa na prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu, budzi naturalne procesy regeneracyjne, stymuluje przemianę materii, wzmacnia układ immunologiczny i poprawia krążenie krwi. Jeżeli fala promieni systematycznie dociera poprzez oczy do kory mózgowej, uruchamia mechanizmy obronne organizmu, np. pobudza wydzielanie hormonów czy enzymów.

– Światłem można leczyć nawet duże nadciśnienie – mówi dr Krześniak. – Osobę chorą poddaje się działaniu impulsów świetlnych o jasnozielonej barwie przez 10 dni 2 razy dziennie po 8 minut. Po tym czasie ciśnienie na tyle spada, że można zmniejszyć dawkę leków lub w ogóle z nich zrezygnować.

Warto przy tym dodać, że światłoterapia jest skuteczna w 80 proc. przypadków leczenia depresji i nie powoduje skutków ubocznych. Jej efekty widać już po kilku dniach.

Wróćmy jednak jeszcze do odkrycia naukowców z Northwestern University, którzy uchwycili moment poczęcia i towarzyszący mu rozbłysk światła. Naukowcy twierdzą, że błysk powstający w chwili zetknięcia komórki męskiej i żeńskiej jest wynikiem uwolnienia ogromnych (w odpowiedniej skali) ilości cynku.

Moment zapłodnienia - jajeczko wypełnione fluorescencyjnym enzymem spotyka się z plemnikiem
Moment zapłodnienia – jajeczko wypełnione fluorescencyjnym enzymem spotyka się z plemnikiem

W badaniu opublikowanym w Scientific Reports, naukowcy z Northwestern University odkryli, że kiedy jajeczko jest aktywowane przez plemnik, następuje eksplozja cynku. Rozmiar tej mikroeksplozji jest bezpośrednio związany ze zdrowiem jajeczka i jego zdolnością do stworzenia zarodka.

Jaki fenomen kryje się zatem w promieniach świetlnych? Jakie tajemnice skrywa w sobie światło? Czego dowiemy się niebawem dzięki pracy naukowców? Oczywiście zaraz odezwą się religijni maniacy, których mało kreatywne mózgi odczytują biblię dosłownie i absolutnie bezkrytycznie. Tak już jest, że niektórzy ludzie dążą do poznania, odkrywania, poznawania tajemnic, a proste, prymitywne bezmózgowce potrafią w życiu jedynie podążać jak owce za swoim pasterzem. Brakuje im własnej inwencji, siły poznawczej, duszy odkrywcy. Niestety są oni w zdecydowanej większości…

northwestern.edu

Share

2 thoughts on “Życie zaczyna się błyskiem światła

  1. Wszechświat powstał w wyniku wielkiego wybuchu czego?
    No i skąd się wzięło to co wybuchło?
    Jak czytam w wiadomościach, że coś wybuchło, to od razu myślę o skali zniszczenia i czy były śmiertelne ofiary. Może ktoś wpadnie na pomysł, aby zacząć produkować smartfony lub laptopy metodą podkładania bomb?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *