Życie zaczyna się błyskiem światła

Wszechświat, w którym żyjemy powstał w wyniku Wielkiego Wybuchu, któremu towarzyszyła gigantyczna eksplozja światła. Naukowcy z Northwestern University uchwycili moment poczęcia, czyli powstania nowego życia, który – o dziwo – wygląda jak Wielki Wybuch w mikroskopijnej skali i towarzyszy mu także gigantyczna (z zachowaniem odpowiedniej skali) eksplozja światła.

Życie zaczyna się błyskiem światła

W relacjach ludzi, którzy przeżyli śmierć kliniczną – praktycznie za każdym razem pojawia się również motyw światła.

[..] Nagle znalazłam się poza swoim ciałem. To było bardzo realne, to nie mógł być sen. Doskonale słyszałam i widziałam ludzi znajdujących się przy moim fizycznym ciele. Dziwnie się czułam z tym, że oni wszyscy zastanawiają się, jak mi pomóc. Czułam się przecież tak dobrze. Ujrzałam światło. Było radosne i jasne, choć nie oślepiało. Gdy tak wisiałam w powietrzu, wokół mnie były jakieś istoty. Pomyślałam o aniołach. Zapomnijcie o małych aniołkach. To były wielkie, potężne anioły. Opuściliśmy szpitalną salę i weszliśmy do tunelu. Obserwowałam wszystko, co było przede mną i za mną. Gdy dotarliśmy na miejsce, widziałam wiele osób ubranych w białe, normalne ubrania. Ujrzałam wielką świetlistą istotę. [..] Ujrzałam całe swoje życie. Wszystkie momenty, o których nawet nie pamiętałam. To była chwila, jakby film, który przebiegł mi przed oczami. Wtedy zrozumiałam, że każda chwila z mojego życia ma znaczenie. [..]

Tego typu opowieści jest mnóstwo. Wszędzie przewija się motyw światła… Czyżby światło miało kluczowe znaczenie w naszym życiu? Wiemy doskonale o zbawiennym działaniu światła słonecznego na nasze nastroje. Im go mniej – tym gorzej się czujemy. Promienie słoneczne zapobiegają krzywicy, poprawiają nastrój i leczą niektóre schorzenia skóry. Powstała nawet oddzielna metoda leczenia zwana światłoterapią. Światłoterapia wpływa na prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu, budzi naturalne procesy regeneracyjne, stymuluje przemianę materii, wzmacnia układ immunologiczny i poprawia krążenie krwi. Jeżeli fala promieni systematycznie dociera poprzez oczy do kory mózgowej, uruchamia mechanizmy obronne organizmu, np. pobudza wydzielanie hormonów czy enzymów.

– Światłem można leczyć nawet duże nadciśnienie – mówi dr Krześniak. – Osobę chorą poddaje się działaniu impulsów świetlnych o jasnozielonej barwie przez 10 dni 2 razy dziennie po 8 minut. Po tym czasie ciśnienie na tyle spada, że można zmniejszyć dawkę leków lub w ogóle z nich zrezygnować.

Warto przy tym dodać, że światłoterapia jest skuteczna w 80 proc. przypadków leczenia depresji i nie powoduje skutków ubocznych. Jej efekty widać już po kilku dniach.

Wróćmy jednak jeszcze do odkrycia naukowców z Northwestern University, którzy uchwycili moment poczęcia i towarzyszący mu rozbłysk światła. Naukowcy twierdzą, że błysk powstający w chwili zetknięcia komórki męskiej i żeńskiej jest wynikiem uwolnienia ogromnych (w odpowiedniej skali) ilości cynku.

Moment zapłodnienia - jajeczko wypełnione fluorescencyjnym enzymem spotyka się z plemnikiem
Moment zapłodnienia – jajeczko wypełnione fluorescencyjnym enzymem spotyka się z plemnikiem

W badaniu opublikowanym w Scientific Reports, naukowcy z Northwestern University odkryli, że kiedy jajeczko jest aktywowane przez plemnik, następuje eksplozja cynku. Rozmiar tej mikroeksplozji jest bezpośrednio związany ze zdrowiem jajeczka i jego zdolnością do stworzenia zarodka.

Jaki fenomen kryje się zatem w promieniach świetlnych? Jakie tajemnice skrywa w sobie światło? Czego dowiemy się niebawem dzięki pracy naukowców? Oczywiście zaraz odezwą się religijni maniacy, których mało kreatywne mózgi odczytują biblię dosłownie i absolutnie bezkrytycznie. Tak już jest, że niektórzy ludzie dążą do poznania, odkrywania, poznawania tajemnic, a proste, prymitywne bezmózgowce potrafią w życiu jedynie podążać jak owce za swoim pasterzem. Brakuje im własnej inwencji, siły poznawczej, duszy odkrywcy. Niestety są oni w zdecydowanej większości…

northwestern.edu

Share

2 thoughts on “Życie zaczyna się błyskiem światła

  1. Wszechświat powstał w wyniku wielkiego wybuchu czego?
    No i skąd się wzięło to co wybuchło?
    Jak czytam w wiadomościach, że coś wybuchło, to od razu myślę o skali zniszczenia i czy były śmiertelne ofiary. Może ktoś wpadnie na pomysł, aby zacząć produkować smartfony lub laptopy metodą podkładania bomb?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *