Znaleziono żywy organizm w przestrzeni kosmicznej

Rosyjscy #kosmonauci przebywając na zewnątrz #ISS (Międzynarodowej Stacji Kosmicznej) odkryli żywy #organizm. #Naukowcy nie są pewni w jaki sposób organizm się tam dostał.

Znaleziono żywy organizm w przestrzeni kosmicznej

Znaleziony organizm jest rodzajem morskiego #plankton’u. Fakt, że pozostał on przy życiu w zimnej próżni #kosmos’u fascynuje naukowców.

„Znaleziony organizm jest absolutnie unikalny” – powiedział szef rosyjskiej misji ISS Orbital Władimir Sołowiow – „powinniśmy badać dalej ten organizm”

Naukowcy uważają, że organizm został przyniesiony z #ocean’u przez unoszące się wysoko prądy powietrzne. Organizm nie jest jednak gatunkiem występującym w okolicach kosmodromu #Baikanour w #Kazachstan’ie, z którego statek startował. W jaki sposób organizm dostał się na stację kosmiczną – pozostaje więc zagadką.

Stworzenie ma usta, kończyny, układ pokarmowy, mięśnie i układ nerwowy. Organizm ten znany jest jako #tardigrades i posiada niesłychane możliwości przetrwania w trudnych warunkach. Wniosek, że znaleziony na ISS organizm może pochodzić z przestrzeni kosmicznej nie jest wcale taki irracjonalny.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *