Zdjęcia z Marsa ujawniły tajemniczy posąg?

Odkąd na #Mars’ie odkryto ślady wody, dało to wodę na młyn zwolennikom teorii spiskowych sugerujących, że kiedyś istniała tam zaawansowana #cywilizacja. Dodatkowo teorie te podsycają #zdjęcia z Czerwonej Planety dostarczane przez marsjański #łazik, na których widać obiekty trudne do wyjaśnienia.

Zdjęcia z Marsa ujawniły tajemniczy posąg?
Zdjęcia z Marsa ujawniły tajemniczy posąg?

Szum wśród ufologów wywołał najnowsze zdjęcie pochodzące z Marsa, na których specjaliści z witryny UFO sightingsdaily odkryli coś bardzo ciekawego. Po przyjrzeniu się zdjęciu w wysokiej rozdzielczości odkryli, że w uwiecznionej na nim formacji skalnej znajduje się tajemniczy posąg. Ich zdaniem jest to niezbity dowód na istnienie cywilizacji zamieszkującej niegdyś Marsa.

Zanim jednak uznamy, że Mars był zamieszkany, trzeba pamiętać o zjawisku pareidolia, czyli łączenia przypadkowych szczegółów i formacji w znane kształty. Błąd taki popełniali dawni astronomowie, dostrzegający przez teleskop kanały i miasta na Marsie, a i dzisiaj co jakiś czas słyszymy, Przykładem tego są przypadkowe plamy, czy chmury, w których jedni widzą Elvisa inni Maryję.

Oczywiście nie są to pierwsze posągi dostrzeżone na zdjęciach z Marsa i pewnie nie ostatnie. Choć możemy nie dowierzać osobom uważającym, że jest to dzieło przedstawicieli dawnych mieszkańców Czerwonej Planety, to nie da się przejść obojętnie obok monolitów odkrytych kilka lat temu na powierzchni Marsa i Phobosa (jeden z księżyców Czerwonej Planety), których istnienia wciąż nie udało się przekonująco wyjaśnić.

onet.pl

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *