Zarzucona teoria Einsteina

W 1931 roku Albert #Einstein przygotował odręczną notatkę, w której rozważał odmienną historię powstania #Wszechświat’a. Einstein napisał w notatce: „Aby gęstość pozostała bez zmian, muszą pojawiać się nowe cząstki”.

Zarzucona teoria Einsteina
Zarzucona teoria Einsteina

#Manuskrypt od dawna znajdował się w Archiwach Einsteina, jednak dopiero niedawno #naukowcy pojęli, że to zupełnie nowa, nieznana publicznie #teoria Einsteina dotycząca powstania Wszechświata. Nieznany szerszemu ogółowi proces myślowy #geniusz’a przypominał teorię, którą 20 lat później przedstawił #FredHoyle. Hoyle uważał, że #materia pojawiła się spontanicznie i nie nastąpiło to w efekcie Wielkiego Wybuchu. Swoje założenia oparł na ogólnej teorii względności Einsteina. Dzięki temu była ona spójna i wiarygodna, jednakże świat naukowy obalił ją. Zapewne gdyby Hoyle dysponował wówczas notatką Einsteina – nigdy nie wyszedłby z teorią, jakoby materia pojawiła się spontanicznie i nie nastąpiło to przy udziale Wielkiego Wybuchu.

Naukowcy wciąż rozważają inne wersje powstania wszechświata, a teoria Wielkiego Wybuchu pozostanie teorią zapewne jeszcze przez dłuuugie dekady.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *