Zacznij dzień od szklanki wody!

Zacznij dzień od szklanki wody, a jeszcze lepiej od dwóch. #Naukowcy uważają, że ma to bardzo korzystny wpływ na nasz #mózg. #Woda – Wystarczy tylko jej jedna szklanka – wypita po przebudzeniu jest w stanie pobudzić nasz mózg prawie do 100%. Zamiast kawy sięgnij rano najpierw po zwykłą wodę.

Zacznij dzień od szklanki wody!
Zacznij dzień od szklanki wody!

W „wodnym” eksperymencie wzięło udział ponad 30 osób. Uczestnikom #eksperyment’u podano śniadanie ze szklanką wody lub bez. Uczestnicy eksperymentu, którzy nie pili wody wykazywali się niższym #IQ niż wtedy gdy wypijali przed zjedzeniem szklankę wody. Ludzkie ciało składa się niemal wyłącznie z wody. Lekarze zalecają, aby pić jej co najmniej dwa litry wody dziennie.

Wśród najważniejszych zalet picia wody naukowcy wymieniają zachowanie równowagi płynów w organizmie, transport składników odżywczych, regulację temperatury ciała, pomoc w trawieniu pokarmów oraz w utracie wagi. Nie unikaj więc picia wody, ale pamiętaj przy tym, że co za dużo to niezdrowo. Niech kilka szklanek wody wypitych przez cały dzień stanie się od dziś Twoim rytuałem.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *