Za miesiąc wkroczymy w erę transhumanizmu

Według fantastów i futurologów przyszłością człowieka jest transhumanizm, czyli porzucenie słabej części naszego człowieczeństwa, którą mamy zastąpić maszynami. Elon Musk oznajmił, że może się ona zacząć już w przyszłym miesiącu.

Musk w zeszłym roku przedstawił luźny zarys swojego nowego pomysłu – a pomysłem tym jest brain hacking – czyli poprawianie naturalnych zdolności ludzkiego umysłu poprzez technologię. W tym celu Musk chce stworzyć coś nazwanego „neuronową koronką” – ma to być urządzenie pozwalające AI działać w tandemie z ludzkim mózgiem. Komputer stać się ma niejako bezprzewodowym przedłużeniem naszego umysłu znacznie zwiększając jego moc obliczeniową.

W roku 2017 nie wydaje się to już być snem opętanego geniusza. Mamy już dostęp do funkcjonalnych, coraz bardziej sprawnych interfejsów mózg-komputer i komputer-mózg, trzeba je tylko dopracować, wyprodukować na masową skalę i sprzedać, a w tym właśnie Musk jest doskonały.

Cóż, wypada zatem poczekać. Czy będzie to wynalazek, który odmieni losy świata czy może raczej gadżet dla cyfrowych snobów? Na szczęście długo nie musimy czekać…

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *