Z Londynu do Sydney bez międzylądowania

Nowoczesne silniki i zaawansowane komponenty, z których dziś buduje się #samolot’y, już umożliwiają stworzenie statku powietrznego, zdolnego do odbycia najdłuższego w historii komercyjnego lot. #Qantas poinformował, że w ciągu dwóch lat udostępni bezpośrednie połączenie lotnicze z Londynu do Sydney.

Z Londynu do Sydney bez międzylądowania
Z Londynu do Sydney bez międzylądowania

Dotychczas podróże z Europy do Auustralii odbywały się z przesiadką, teraz ta niedogodność pójdzie w niepamięć. A to wszystko za sprawą modyfikacji uczynionej przez inżynierów z Qantasa i #Boeing’a najnowszego modelu 787-900, który będzie mógł pozostać w powietrzu przez aż 19 godzin i odbyć lot na dystansie nawet ponad 19 tysięcy kilometrów!

W tym momencie czas podróży z Londynu do Sydney (z międzylądowaniem w Singapurze, Hong Kongu czy Dubaju) trwa około 22 godziny, więc liniom uda się skrócić ten czas o całe 3 godziny.

Boeing 787-900 od Qantasa ma być o sześć metrów dłuższy w porównaniu z modelem 787-800, jakimi lata nasz LOT. Według specyfikacji zwykła wersja może przelecieć na jednym tankowaniu do 16,3 tysiąca kilometrów, tymczasem nowa wersja ponad 19 tysięcy.

Inżynierowie z Boeinga chcą to uzyskać stosując najnowsze kompozyty, które obniżą masę samolotu, oraz modyfikując silniki, aby te były mniej paliwożerne.

#Londyn #Sydney #latanie #silnik #lot geekweek.pl

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *