Wodorosty są bardzo prostym remedium na globalne ocieplenie

Metan jest najpoważniejszym problemem jeśli idzie o globalne ocieplenie. Wydalają go w dużych ilościach miliardy krów na całym świecie. Okazuje się, że istnieje banalnie proste rozwiązanie problemu. To glony dodawane do paszy, redukujące powstawanie gazu w krowich ciałach o 99%.

wodorosty-sa-bardzo-prostym-remedium-na-globalne-ocieplenie

Nie neguję globalnego ocieplenia, ale jestem zdecydowanym przeciwnikiem lewackiej histerii, której imię CO2. Uważam, tę sprawę za mafijną zmowę możnych tego świata wspomaganą przez pseudonaukowców dążących jedynie do wyciągnięcia z kieszeni podatników miliardów dolarów publicznych subwencji na swe zmanipulowane tzw. „badania naukowe”.

Metan jest najsilniejszym z gazów cieplarnianych. Jest emitowany w dużych ilościach do atmosfery przez bydło hodowlane. Jest to uboczny produkt przemiany materii krów i owiec. Okazuje się, że jest banalnie proste rozwiązanie tego problemu.

Rozwiązanie odkrył profesor Rocky De Nys z Uniwersytetu Jamesa Cooka w Townsville. Naukowiec ten eksperymentalnie odkrył, że jeden z krasnorostów – asparagopsis taxiformis – jest tak skuteczny, że wystarczy dodać go do krowiej diety w ilości stanowiącej zaledwie 1% całości – resztę może stanowić trawa. W ten sposób ilość metanu produkowanego przez zwierzę redukowana jest aż o 99%.

Glon ten nie jest specjalnie rzadki, jednak problemem może być jego przemysłowa produkcja. By osiągnąć zadowalające efekty – trzeba będzie wzbogacić dietę miliardów krów na całym świecie.

abc.net.au

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *