Włochy i Tunezja nie zgadzają się na operację zbrojną Egiptu w Libii

Niebezpieczna sytuacja w Libii jest traktowana coraz poważniej, odkąd radykalni islamiści z ISIL zamordowali tam 21 egipskich chrześcijan. Egipt postanowił zaatakować pozycje terrorystów za pomocą samolotów i wezwał do przeprowadzenia międzynarodowej operacji zbrojnej, jednak niektóre kraje nie zgodziły się na udział w wojnie.

Włochy i Tunezja nie zgadzają się na operację zbrojną Egiptu w Libii
Włochy i Tunezja nie zgadzają się na operację zbrojną Egiptu w Libii

Rząd Włoch i Tunezji oświadczył, że działania zbrojne w Libii niczego nie rozwiążą. Zdaniem MSZ tych krajów, w tym przypadku należy postawić na działania polityczne, tj. doprowadzić do jedności wśród libijskich bojowników, którzy walczą między sobą o władzę w kraju i nastawić ich na walkę przeciwko organizacji ISIL.

Libia jest krajem, z którego znacznie łatwiej można się dostać do Europy – islamiści wielokrotnie ogłaszali plany dotarcia do naszego kontynentu, przebierając się za uchodźców. Jednak wyruszając z Libii, wystarczy że przekroczą Morze Śródziemne, czyli dokładnie tak, jak robią to emigranci z Afryki.

Minister spraw zagranicznych Włoch powiedział, że opcja militarna nie rozwiąże problemów a jeszcze bardziej je skomplikuje i doprowadzi do masowych migracji. Zatem dlaczego opcji politycznej nie wprowadzono w Libii w 2011 roku oraz w Syrii?

źródło

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *