Według badań naukowych kawa wydłuża życie

Poważni #naukowcy ustalili na podstawie długoletnich badań, że osoby, które często piją kawę żyją dłużej. I nie ma tutaj znaczenia, czy spożywana jest przez nich #kawa naturalna czy bezkofeinowa.

Według badań naukowych kawa wydłuża życie
Według badań naukowych kawa wydłuża życie

Takie wnioski płyną z 30-letniego #badania amerykańskiej instytucji edukacyjnej. Wyniki badań potwierdzają, że zwolennicy kawy żyją dłużej, gdyż rzadziej cierpią na choroby sercowo-naczyniowe, zaburzenie neurologiczne, cukrzycę typu 2. Wśród kawoszy mniej jest również samobójstw. Badaniami objęto prawie 210 tys. kobiet i mężczyzn.

W 2012 r. „New England Journal of Medicine” opublikował wyniki obserwacji 400 tys. kobiet i mężczyzn, z którego wynika, że częste picie kawy zmniejsza ryzyko zgonu z powodu udaru mózgu, chorób układu oddechowego i cukrzycy. Korzystny wpływ kawy na #zdrowie wynika z tego, że zawiera substancje, które zmniejszają oporność organizmu na insulinę oraz przeciwdziałają stanom zapalnym sprzyjającym wielu chorobom. Inne badania potwierdziły, że kawa zmniejsza ryzyko raka prostaty u mężczyzn.

Wypicie dużego cappuccino czy frappuccino to 560 kalorii więcej
Wypicie dużego cappuccino czy frappuccino to 560 kalorii więcej

Warto jednak pamiętać, że kawa nie jest #panaceum na wszystkie choroby. W 2015 r. ukazały się wyniki European Food Safety Authority Study, które sugerują, że wypijanie czterech filiżanek kawy dziennie sprzyja większej nerwowości, lękom oraz napadom paniki. Trzeba również pamiętać, że popularna kawa z mlekiem i innymi dodatkami zawiera sporo kalorii. Wypicie dużego cappuccino czy frappuccino to 560 kalorii więcej.

#nauka #serce kobieta.onet.pl

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *