Watykan szuka UFO

Wiara w Boga nie kłóci się z wiarą w życie pozaziemskie. Ojciec Jose Gabriel Funes, szef Watykańskiego Obserwatorium Astronomicznego stwierdził w 2009, że nie ma sprzeczności między wiarą w Boga, a wiarą w istnienie życia poza Ziemią.

Watykan szuka UFO

Czy Kościół zajmuje się poszukiwaniem UFO i istot pozaziemskich? Na to wygląda. Tymczasem niedawno kolejny papieski astronom dodał, że kosmici zasługują na chrzest. Dr Guy Consolmagno to jeden z 12 zatrudnionych obecnie, papieskich astronomów. Swoje kontrowersyjne tezy na temat istnienia kosmitów przedstawił na Festiwalu Nauki w brytyjskim Birmingham. Consolmagno uważa, że kosmici – o ile istnieją – mogą posiadać dusze tak samo jak ludzie. A w związku z tym, jeśli wierzą w Boga i chcieliby być członkami Kościoła, powinni zostać ochrzczeni.

Historia kosmicznych poszukiwań Watykanu sięga XVIII wieku. Wtedy to kościelny astronom, o. Angelo Secchi był pierwszym naukowcem który stwierdził, że kosmici mogą istnieć. Co więcej, był nie tylko pierwszym naukowcem, ale przede wszystkim pierwszym duchownym, który wyraził taki pogląd.

Zwolennicy twierdzenia o istnieniu rozumnych kosmitów sądzą, że Bóg jest stwórcą Wszechświata, a więc dosłownie wszystkich istot. Jednak niektórzy katolicy i duchowni są innego zdania. Argumentują, że już w Biblii napisano, że Bóg stworzył człowieka na „swój obraz i podobieństwo”. Co wtedy, jeśli pierwsi napotkani przez nas kosmici wcale nie będą podobni do Ziemian?

Co na to władze Kościoła? Oficjalnie najwyżsi watykańscy dostojnicy nie zajmują stanowiska w sprawie ewentualnego chrztu kosmitów. W sprawie wciąż nie wypowiedziała się Kongregacja ds. Nauki i Wiary, której zdanie jest tu kluczowe. Zajmuje się ona ustalaniem doktryny i stanowiska Kościoła katolickiego wobec najważniejszych wyzwań i problemów ludzkości.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *