W roku 2030 rozpocznie się nowa epoka lodowcowa?

Monitorowanie cyklicznej aktywności słonecznej pozwoliło naukowcom stwierdzić, że do roku 2030 świat może wejść w okres ochłodzenia, który można nazywać małą epoką lodowcową.

W roku 2030 rozpocznie się nowa epoka lodowcowa?
W roku 2030 rozpocznie się nowa epoka lodowcowa?

Profesor Walentyna Żarkowa twierdzi, że między 2030 i 2040 rokiem nastąpi 26 cykl słoneczny, który przyniesie ze sobą ochłodzenie klimatu bez precedensu w ciągu ostatnich 300 lat mrozów. Zdaniem Żarkowej ten 26 cykl słoneczny będzie miał dwie fazy, które będą swymi lustrzanymi odbiciami. Każda z nich będzie miała własny szczyt aktywności po przeciwnych półkulach Słońca.

Ich współistnienie będzie podobno katastrofalne, ponieważ zneutralizują się nawzajem i będą powodowały, że aktywność słoneczna będzie miała tendencję dążącą do zera. Rosyjscy eksperci twierdzą, że doprowadzi to do nowego minimum Maundera.

Należy się spodziewać bardzo niskich temperatur na Ziemi
Należy się spodziewać bardzo niskich temperatur na Ziemi

Warto przypomnieć, że już w grudniu 2013 roku w czasopiśmie Nature Geoscience opublikowano wyniki badań naukowców z Uniwersytetu w Edynburgu. Według nich brak aktywności Słońca podczas cyklu słonecznego to zapowiedź tego, że należy się spodziewać bardzo niskich temperatur na Ziemi.

źródło

Share

One thought on “W roku 2030 rozpocznie się nowa epoka lodowcowa?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *