W Łodzi powstało planetarium na miarę XXII wieku

#Planetarium stworzone w odrestaurowanym gmachu elektrowni #EC1 jest najnowocześniejszym w Polsce i jednym z nowocześniejszych w Europie. #Kosmos można będzie tutaj oglądać w jakości osiem razy wyższej niż HD.

W Łodzi powstało planetarium na miarę XXII wieku
W Łodzi powstało planetarium na miarę XXII wieku

8 stycznia w EC1 uroczyście rozpocznie swą działalność nowe planetarium w Łodzi. Jest najnowocześniejszym planetarium w Polsce i jednym z nowocześniejszych w Europie. Kosmos oglądany w rozdzielczości ponad 32 milionów pikseli – to faktycznie może robić wrażenie, zwłaszcza że będziemy patrzeć w #ekran sferyczny o średnicy 14 metrów i rozdzielczości #8K. Ekran jest „bezszwowy”, co zapewni najwyższy komfort oglądającym.

W planetarium będzie 6 #projektor’ów sterowanych przez 12 nowoczesnych #komputer’ów. Wrażenie spotęguje dźwięk surround 5.1.

Ekran bezszwowy to fantastyczna sprawa. W całej Europie znajduje się tylko kilka planetariów o zbliżonej jakości wyświetlanego obrazu – dodaje Tomasz Kisiel, kierownik Planetarium.

W chwilach takich jak ta, żałuję że wyjechałem z Łodzi do Japonii. W #Sendai istnieje stare planetarium, o znacznie niższych parametrach. No cóż – jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma…

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *