W kosmicznym wyścigu na Marsa uprzedzą nas… małpy

Kosmiczny #wyścig – którego celem jest #Mars – trwa. Wedle zapewnień #NASA #człowiek swoją nogę na Marsie postawi nie szybciej niż w 2025 roku. Jednak większą szansę na szybsze zdobycie Marsa mają… #małpy.

W kosmicznym wyścigu na Marsa uprzedzą nas... małpy
W kosmicznym wyścigu na Marsa uprzedzą nas… małpy

#Naukowcy z Rosji pracują nad pierwszą, załogową misją na Czerwoną Planetę. Małpy są bardzo podobne do ludzi, a wysłanie ich przed wysłaniem tam człowieka pomoże nam odpowiedzieć na bardzo istotne pytania dotyczące długotrwałego przebywania ludzi w przestrzeni kosmicznej i na powierzchni Marsa.

Oczywiście protestują nawiedzeni obrońcy zwierząt, ale na szczęście Rosjanie mają te protesty w tzw. „głębokim poważaniu”. W Rosyjskiej Akademii Nauk trwa #trening czterech sprytnych #makak’ów, które uczą się obsługi aparatury pokładowej dzięki grom komputerowym. Zanim kosmiczne makaki odbędą 6-miesięczną podróż na Czerwoną Planetę, wybiorą się na ziemską orbitę, aby mogły się tam zintegrować i przyzwyczaić do trudów długiego lotu w kosmosie.

Małpa czytająca książkę
Małpa czytająca książkę

Rosjanie wyślą małpy na Marsa za dwa lata. Zwierzęta raczej nie wrócą na Ziemię, jednak dzięki ich poświęceniu pierwszy #lot człowieka na Czerwoną Planetę będzie o wiele bezpieczniejszy.

#kosmos #Roskosmos #Rosja #planeta

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *