W Japonii stworzono innowacyjny egzoszkielet

Japońska firmy Suidobashi Industries stworzyła niezwykły zrobotyzowany egzoszkielet o nazwie Kuratas. Konstrukcja wygląda tak jakby był to rekwizyt do filmu science-fiction. Jest to jednak jak najbardziej realna technologia i na dodatek może zostać szybko zmilitaryzowana.

W Japonii stworzono innowacyjny egzoszkielet
W Japonii stworzono innowacyjny egzoszkielet

Właściwie jest to coś jak zrobotyzowany kombinezon, który na dodatek można kupić przez Internet. Koszt tego urządzenia to około miliona dolarów. Film demonstracyjny przedstawia informacje o tym jak bezpiecznie wejść i wydostać się z ważącego pięć ton i wysokiego na 4 metry robota.

Zadbano również o opisy wielu zainstalowanych w kabinie interfejsów i udogodnień. Pokazano też jak zmienić robota w czterokołowy pojazd, upodabniający urządzenie do komiksowych transformerów. Co ciekawe robotem można też sterować zdalnie, za pomocą dołączonej do zestawu aplikacji mobilnej, która pozwala między innymi na kontrolowanie ramion.

Zaprezentowano również delikatnie militarne rozszerzenia dla Kuratasa. Przedstawiono to jako niegroźne zabawki strzelające z ekologicznych rakiet, które nie mogą zrobić nic złego. Jednak skoro dało się podwiesić finezyjny karabin na wodę, to z pewnością można zrobić to samo z takim strzelającym ołowiem.

www.suidobashijuko.jp

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *