Twój filmik może trafić w kosmos

NASA planuje przeprowadzić kosmiczną misję, której celem jest dostarczenie na Ziemię próbki asteroidy Bennu, a przy okazji wysłania w kosmos przykładów sztuki tworzonej przez ludzkość. Każdy może zaproponować swoje „dzieło”.

Twój filmik może trafić w kosmos
Twój filmik może trafić w kosmos

NASA od czasu do czasu oferuje zwykłym ludziom możliwość uczestnictwa w kosmicznych projektach. Jakiś czas temu przeprowadzono akcję „Wiadomość dla Bennu”. Ludzie zachęcani byli do zgłaszania swoich nazwisk, które zostaną wysłane na asteroidę, spędzą tam 500 dni, a następnie w 2023 roku w specjalnej kapsule powrócą na powierzchnię naszej planety. Jak dotąd zebrano nazwiska 442 tysięcy chętnych. Kolejny projekt związany z tą misją nazywa się „We The Explorers”. Tym razem zamiast nazwisk zbierane są różne formy sztuki. Dzieła zostaną umieszczone na specjalnym chipie, a następnie wysłane w kosmos.

NASA przyjmuje zgłoszenia do 20 marca, a wysyłać można szkice, piosenki, filmy wideo itp.

Osobiście nie widzę najmniejszego sensu w wysyłaniu czegokolwiek w formie elektronicznej w kosmos, ale ludzie (a zwłaszcza amerykanie) lubią takie głupkowate akcje. Odnotowane…

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *