Texas opuści Stany Zjednoczone?

W roku 1985 nikt nie dopuszczał do siebie myśli o rozpadzie Związku Radzieckiego, a jednak kilka lat później do niego doszło. Dzisiaj niewiele osób dopuszcza do siebie myśl o rozpadzie Stanów Zjednoczonych, ale historia ma to do siebie, że lubi się powtarzać. Texas – coraz bardziej niezadowolony z kierunku, który obrał najpotężniejszy kraj na świecie – myśli o secesji.

Texas opuści Stany Zjednoczone?
Texas opuści Stany Zjednoczone?

Brzmi to dziś jak political fiction, ale może okazać się faktem w niedalekiej przyszłości. Konserwatywni mieszkańcy Texasu są coraz bardziej niezadowoleni z lewicowo-liberalnej polityki narzucanej im przez rząd i sądy USA. Nikt przy zdrowych zmysłach nie lubi kiedy mu się narzuca jak ma żyć, zwłaszcza gdy ma się wpojone głęboko zasady moralne, honor i uczciwość. Sposób postępowania narzucany ludziom z texasu przez coraz bardziej lewicujące Stany Zjednoczone godzi w zasady twardych ludzi południa.

Południe USA

Ludziom z Texasu i innych stanów południa bardzo nie podoba się m.in. narzucanie im kontrowersyjnego prawa nakazującego legalizację „małżeństw” jednopłciowych. Nie bez znaczenia dla ludzi z południa USA pozostaje także fakt swoistego „zbeszczeszczenia” ich flagi przez prezydenta Baracka Obamę pod pretekstem ochrony przed symbolami rasistowskimi. Jak pamiętamy prezydent Barack Obama wezwał do usuwania z przestrzeni publicznej symboli rasistowskich. „Zdjęcie tej flagi będzie przejawem łaski Bożej. Zbyt długo byliśmy obojętni na ból, jaki konfederacka flaga powoduje u zbyt wielu naszych obywateli” – powiedział Obama.

Barack Obama - zagorzały lewak
Barack Obama – zagorzały lewak

Texas nie jest jedynym stanem USA, któremu polityka narzucana przez liberalne rządy Obamy stanowczo nie odpowiada. Linia podziału w USA przebiega bardzo podobnie jak podczas wojny secesyjnej. Swego czasu, istniało państwo o nazwie Republika Teksasu i chociażby z tego, historycznego względu możliwość opuszczenia Stanów Zjednoczonych istnieje. Teksas zamieszkuje obecnie około 22 milionów, w zdecydowanej większości niezadowolonych ludzi. Oznacza to, że gdyby znowu powstała Republika Teksasu z własną walutą to byłoby to jedno z istotniejszych i bogatszych państw w Ameryce Północnej.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *