Test silnika rakiety, która zabierze ludzi na Marsa

NASA przeprowadziła test silnika najpotężniejszej rakiety w historii ludzkości, która umożliwi ludziom podróż na Marsa. Warty 2.8 miliarda dolarów kontrakt NASA zakłada, że rakieta ta wzniesie się w powietrze już w roku 2017.

Test silnika Rocketdyne RS-25 trwał 500 sekund. Został on przeprowadzony w stanie Missisipi. Test możesz obejrzeć poniżej.

SLS (Space Launch System) jest projektowany z myślą o misjach w najdalsze regiony Układu Słonecznego, więc nie dziwi fakt, że rakieta ta będzie potężniejsza od rakiety, która zabrała ludzi na Księżyc.

Rakieta dostępna będzie w dwóch wersjach. Jedna – zdolna do zabrania 70 ton ładunku – ma oferować około 10 procent więcej ciągu od Saturna V, natomiast druga – jeszcze potężniejsza, bo posiadająca 20 procent więcej mocy od Saturna V – będzie mogła zabrać w kosmos 130 ton. To właśnie ona zabierze w przestrzeń kosmiczną statek Orion, na którego pokładzie znajdzie się załoga z zadaniem ponownego zdobycia Księżyca oraz historycznym lądowaniem na Marsie.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *