Tesla podkręci możliwości?

Szef Tesli Elon Musk zapowiedział na Twitterze, że podczas nadchodzącej konferencji prasowej kierowcy samochodu Tesla S usłyszą szczegóły dotyczące nowego oprogramowania dla ich pojazdów. Zgodnie ze wskazówkami Muska, poruszony zostanie temat wydajności baterii.

Tesla podkręci możliwości?
Tesla podkręci możliwości?

Już w czwartek (19 marca 2015 r.) właściciele aut ze stajni Tesli mają dowiedzieć się, co im przyniesie nowa aktualizacja oprogramowania pokładowego Tesli S. Właściciel firmy napisał na Twitterze, że podczas spotkania ma nastąpić „koniec niepewności związanej z zasięgiem”.

Fani i właściciele Tesli upatrują w komunikacie szefa firmy jeszcze lepszej optymalizacji auta pod względem pracy na baterii. W zeszłym roku, poprzedni model – Tesla Roadster – otrzymując taką aktualizację, zyskał ok. 250 km zasięgu na jednym ładowaniu.

Obecnie największym zasięgiem wśród modeli Tesli S odznacza się najdroższy model P85D – ok. 430 km. Gdyby udało się rozszerzyć go o dodatkowe kilkadziesiąt kilometrów, byłby to jeden z najekonomiczniejszych samochodów na świecie.

Nieco sceptyczni forumowicze studzą jednak zapał mediów i sądzą, że wspomniana aktualizacja przyniesie jedynie usprawnienie nawigacji systemowej, która będzie wyświetlać zasięg pojazdu na pozostałej do wykorzystania energii.

źródło

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *