Sztuczna Inteligencja zdała japoński test kwalifikacyjny na wyższe uczelnie

Rozwój Sztucznej Inteligencji zadziwia. Obecnie nad najbardziej zaawansowanym systemem pracują Japończycy z National Institute of Informatics. Rozwijają oni z powodzeniem ambitny program o nazwie #TodaiRobotProject.

Sztuczna Inteligencja zdała japoński test kwalifikacyjny na wyższe uczelnie
Sztuczna Inteligencja zdała japoński test kwalifikacyjny na wyższe uczelnie

Ostatnio zespół japońskich #inżynier’ów i naukowców poinformował, że opracowywana przez nich Sztuczna Inteligencja zdała National Center Test for University Admissions, czyli japoński #test kwalifikacyjny na wyższe uczelnie.

„Todai Robot Project” zdołał zdobyć 511 punktów z 950 możliwych, co jest świetnym wynikiem, albowiem średnia to 416 punktów. Opracowana przez japończyków Sztuczna Inteligencja dostałaby się więc na 80 procent japońskich uniwersytetów, w tym prestiżowy Uniwersytet Tokijski.

Japoński robot - Kotaro
Japoński robot – Kotaro

Co ciekawe – „Todai Robot Project” dobrze poradził sobie z pytaniami z dziedziny matematyki i historii, ale słabiej mu poszło z zagadnieniami z… fizyki. Japońscy #naukowcy dali sobie 10 lat na zbudowanie superinteligentnej maszyny. Obecnie mijają 4 lata od rozpoczęcia projektu „Todai Robot Project”, więc najlepsze jeszcze przed nimi.

#nauka #uniwersytet #sztucznainteligencja #robot #robotyka #futurystyka #Japonia

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *