Sztuczna inteligencja szefuje w japońskich magazynach

Japoński koncern Hitachi postanowił wykorzystać sztuczną inteligencję jako kierownika w swoich magazynach. Pomysł okazał się skuteczny zwiększając produktywność ludzkich pracowników o 8%.

Sztuczna inteligencja szefuje w japońskich magazynach
Sztuczna inteligencja szefuje w japońskich magazynach

Korporacja nie podała szczegółowych informacji na ten temat. Nie wiadomo w ilu magazynach obecnie „rządzi” sztuczna inteligencja ale według Hitachi, pozwoliło to zwiększyć produktywność o 8%. Algorytm potrafi analizować działania swoich pracowników oraz ich sposoby radzenia sobie z danym problemem. Jeśli jakieś rozwiązanie jest dobre i efektywne, SI analizuje je i bierze pod uwagę gdy wydaje polecenia innym pracownikom.

System, zamiast stosować się do konkretnych instrukcji, nieustannie ulepsza się tak aby zwiększać efektywność w pracy. Według Hitachi, potrafi również zaadaptować się do zachodzących zmian wewnątrz magazynu, do panujących warunków pogodowych oraz systemu zmianowego – wszystko to ma odbywać się bez jakiejkolwiek ingerencji ze strony człowieka.

Okazuje się więc, że sztuczna inteligencja doskonale nadaje się do kierowania zespołem pracowników. Hitachi zdaje sobie z tego sprawę i ma zamiar wprowadzić SI w kolejnych magazynach, a także na rynek ochrony zdrowia, finansowy i transportowy. Oznacza to, że prędzej czy później inteligentne algorytmy zostaną przydzielone na kolejne stanowiska a człowiek… no cóż, będzie musiał szukać innej pracy.

popsci.com #robotyka #cybernetyka #japonia #praca #pracownik tylkonauka.pl

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *