Sztuczna Inteligencja jest wydajniejsza od ludzi

Finansowy gigant JPMorgan Chase & Co. korzysta ze Sztucznej Inteligencji, która w ciągu sekundy wykonuje pracę, zajmującą dotychczas prawnikom 360 tysięcy roboczogodzin.

Algorytm o nazwie COIN (Contract Intelligence), przegląda dokumenty dotyczące hurtowych pożyczek. Jest ich ponad 12 tysięcy rocznie i jest on w tym doskonały. Algorytm jest o rzędy wielkości szybszy od człowieka, bardziej bezbłędny, a do tego nigdy nie robi sobie przerw.

Ta i inne instytucje finansowe postanowiły wziąć udział w technologicznym wyścigu i przeznaczyły sporą część swoich pieniędzy na rozwój i badania nad robotyką, big data i sztuczną inteligencją. W tym celu, w zeszłym roku do życia została powołana platforma nazwana Gaia, przy której pracuje 20 tysięcy developerów. Kolejnymi rozwiązaniami, nad którymi się pracuje są boty wykonujące podstawowe funkcje w firmie – w tym roku zastąpić mają one 140 osób.

Wygląda na to, że to co dzieje się w JPMorgan Chase & Co. można uznać za zwiastun tego, co czeka rynek i cały świat w niedalekiej przyszłości…

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *