Stephen Hawking ostrzega przed atakiem kosmitów

#Hawking uważa, że #Ziemia może wkrótce zostać najechana, podbita i skolonizowana przez wrogie istoty zamieszkujące inne planety. Według niego „kosmiczni nomadzi” istnieją naprawdę i szybko zdobywają coraz to nowe terytoria.

Stephen Hawking ostrzega przed atakiem kosmitów
Stephen Hawking ostrzega przed atakiem kosmitów

Jeden z największych naukowych geniuszy – Stephen Hawking – podczas wywiadu dla gazety „El Pais” stwierdził, że #ludzkość może czekać bardzo ponura #przyszłość. Istota istnienia obcych ras wynika z matematycznego myślenia, w którym Hawking jest mistrzem. Specjalista od czarnych dziur jest jednak pełen nadziei, że zanim dojdzie do inwazji – ludzkości uda się osiągnąć taki poziom technologiczny, dzięki któremu będziemy mogli bronić się przed najeźdźcą.

Ludzkość może czekać bardzo ponura przyszłość
Ludzkość może czekać bardzo ponura przyszłość

Hawking zagrożenia dla naszej cywilizacji widzi jednak nie tylko w kosmosie, lecz również na Ziemi. Genialny fizyk wraz z m.in. Elonem Muskiem i Billem Gatesem uczestniczą w projekcie, którego ideą jest ścisła kontrola rozwoju sztucznej inteligencji.

Wizjonerzy jednomyślnie twierdzą, że jeśli #SztucznaInteligencja wymknie się nam spod kontroli – ludzkość zostanie szybko wyeliminowana przez dużo mądrzejsze i sprytniejsze komputery. Fizyk zakłada, że takie zagrożenie może nadejść w przeciągu najbliższych 100 lat, więc należy już teraz podjąć odpowiednie kroki, by stłumić ten futurystyczny problem w zarodku.

#ufo #obcy #kosmici #kolonizacja #zagrożenie #niebezpieczeństwo

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *