Specjalne etui zamieni nasz telefon w polaroid

Firma Prynt przedstawiła projekt specjalnego etui dla telefonów, które umożliwi nam natychmiastowe wywołanie zdjęcia. Wystarczy jedynie podłączyć pokrowiec do naszego urządzenia.

Specjalne etui zamieni nasz telefon w polaroid
Specjalne etui zamieni nasz telefon w polaroid

Polaroid to rodzaj aparatu fotograficznego, który pozwala nam szybko wywołać zdjęcia. Opracowane przez firmę Prynt etui jest w rzeczywistości niewielką drukarką, dzięki któremu nasz telefon będzie posiadał taką samą właściwość jak wspomniany polaroid.

Pokrowiec jest lekki, posiada własną baterię (naładowanie jej trwa 90 minut, po czym możemy wydrukować 20 zdjęć) i jest w stanie pomieścić 10 kartek specjalnego papieru.

Samo drukowanie trwa około 30 sekund i w rzeczywistości oprócz tej niewielkiej drukarki i papieru nie potrzebujemy niczego więcej. Papier o którym mowa jest już wyposażony w tusz, a jego cenę ustalono na 5 dolarów na 10 sztuk.

Pokrowiec posiada jeszcze jedną możliwość, która została określona przez twórców jako rozszerzona rzeczywistość. W momencie wykonywania zdjęcia, aplikacja tworzy krótkie nagranie. Następnie gdy wywołamy już zdjęcie i umieścimy je przed obiektywem, na ekranie naszego telefonu pojawi się przycisk „Play”. Każde urządzenie wyposażone w specjalną aplikację natychmiast zidentyfikuje zdjęcie i będziemy mogli odtworzyć krótkie nagranie.

tylkonauka.pl

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *