SpaceX usilnie chce wylądować rakietą na barce

#SpaceX straciło sporo pieniędzy próbując wylądować na mobilnej barce i spektakularnie rozbijając się przy lądowaniu. Wylądowało więc z powodzeniem na stałym lądzie, ale usilnie wraca do starego pomysłu.

SpaceX usilnie chce wylądować rakietą na barce
SpaceX usilnie chce wylądować rakietą na barce

Jaki jest tego powód? Jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Ta zasada kolejny raz znajduje swoje potwierdzenie także w tym przypadku. Lądowisko na stałym lądzie ma tę wadę, ze nie jest mobilne. Raz wyznaczone lądowisko nie może zostać przeniesione w inne miejsce. W przypadku złych warunków atmosferycznych w miejscu planowanego lądowania – trzeba odłożyć lądowanie w czasie. A – jak wiemy – czas to pieniądz. Dlatego właśnie komercyjna firma SpaceX tak usilnie dąży do lądowania na barce, którą w razie niekorzystnych prognoz pogody można stosunkowo szybko przesunąć w inne miejsce, albo przygotować kilka barek i rozmieścić je w różnych miejscach na oceanie.

Mam nadzieję, że tym razem firma Elona Muska odniesie sukces i lądowanie na barce odbędzie się bez zakłóceń i spektakularnych eksplozji jak poprzednim razem (video poniżej).

Share

One thought on “SpaceX usilnie chce wylądować rakietą na barce

  1. Trzymam kciuki zeby w koncu sie udalo. Po Jobsie teraz w zasadzie tylko Musk wiedzie prym w byciu wybitnym wizjonerem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *