Solar Probe Plus zbada słońce z bardzo bliska

Latem 2018 roku z Cape Canaveral wystartuje jeden z najbardziej ambitnych projektów #NASA. #Sonda o nazwie Solar Probe Plus ma kosztować 1,5 miliarda dolarów, a jej celem jest zbadanie słońca z bardzo, ale to bardzo bliska.

Solar Probe Plus zbada słońce z bardzo bliska
#SolarProbePlus zbada #słońce z bardzo bliska

Sonda Solar Probe PlusSonda ma zbliżyć się do słońca na odległość dziesięciokrotnie mniejszą niż orbita Merkurego – planety znajdującej się najbliżej Słońca. Następnie za pomocą urządzeń skrytych za węglową osłoną o grubości 11,5 cm. ma zebrać dane w temperaturze przekraczającej 1300 stopni Celsjusza i pod bezustannym ostrzałem rozpędzonymi cząstkami. Dzięki niej mamy dowiedzieć się dlaczego #KoronaSłoneczna jest gorętsza od fotosfery i jak wygląda mechanizm powstawania wiatru słonecznego.

Sonda przetrwa w takich warunkach, gdyż w NASA zaprojektowano dla niej unikalny system chłodzenia płynem. Będzie to pierwszy statek kosmiczny w historii wyposażony w tego rodzaju system. Dowiemy się dokładniej, co wpływa na aktywność słoneczną. Z tą ważną wiedzą ludzkość będzie w stanie lepiej przewidywać pogodę kosmiczną i zmiany #klimat’u na Ziemi.

#kosmos #gwiazda nextbigfuture.com

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *