Śmierć Kulczyka pełna tajemnic

Jan Kulczyk zmarł dwa dni temu, podano datę pogrzebu, a nadal nieznana jest przyczyna śmierci biznesmena. Sprzeczne informacje pojawiają się nawet na temat zabiegu, który miał przejść biznesmen.

Śmierć Kulczyka pełna tajemnic
Śmierć Kulczyka pełna tajemnic

Wczoraj poinformowano, że pogrzeb Kulczyka odbędzie się w najbliższą środę w Poznaniu. Tymczasem są wątpliwości związane z Allgemeines Krankenhaus (AKH), który jest popularnym w Wiedniu szpitalem publicznym. Trudno powiedzieć, dlaczego Kulczyk wybrał akurat ten szpital. Według pewnych źródeł – przekazywał pieniądze na rzecz tej jednostki, a także finansował zakup sprzętu.

Zagadkowa jest również sama przyczyna śmierci. Oficjalny komunikat lakonicznie mówi jedynie o śmierci w wyniku „powikłań pooperacyjnych”. Ta wersja została jednak podważona przez dziennikarzy RMF FM. Według nich choroba Kulczyka nie miała nic wspólnego z sercem.

To zgadzałoby się z wersją, którą podała francuska agencja AFP. „Pojechał do Wiednia, by przejść nowatorskie badania kontrolne prowadzone metodą przesiewową, będące następstwem jego operacji prostaty, której Kulczyk poddał się rok temu w Nowym Jorku” – napisała agencja i powołała się na bliskiego znajomego rodziny. W wyniku tychże badań miało dojść do zatoru żylno-płucnego, który był przyczyną śmierci Kulczyka. Nic nie wskazywało na to, że zabieg może zakończyć się tragicznie. Kulczyk był pewny, że następnego dnia wyjdzie ze szpitala, miał zresztą umówione spotkania na następny dzień.

To powoduje lawinę spekulacji i domysłów. Pojawiła się również „teoria spiskowa”, że w śmierć Kulczyka mogą być zamieszane osoby trzecie. Czy aż taka spiskowa ta teoria…?

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *