Ślady człowieka sprzed 290 mln lat?

Czy to możliwe, że znane nam idea historii starożytnej są całkowicie błędne, a ludzie na Ziemi pojawili się znacznie wcześniej niż dotychczas sądzono? Biorąc pod uwagę szereg odkryć archeologicznych ostatnich czasów, opcja ta nie powinna być wykluczana.

Ślady człowieka sprzed 290 mln lat?
Ślady człowieka sprzed 290 mln lat?

Wielokrotnie pisano ostatnio o „niewygodnym” dla głównego nurtu nauki współczesnym znalezisku. Odkryto odcisk stopy sprzed 290 mln lat. Na pierwszy rzut oka, odcisk nie jest niczym niezwykłym, ale to tylko na pierwszy rzut oka. Każdy może na tym zdjęciu łatwo rozpoznać zarys ludzkiej stopy.

Odkrycia dokonano w USA w stanie Nowy Meksyk w 1980 roku. Na kamień z tajemniczym odciskiem natrafił paleontolog Jerry McDonald. W pobliżu znalazł on także skamieniałe szczątki ptaków i zwierząt.

Nikt nie umie wyjaśnić tego odkrycia. Skamieniałość powstała w warstwach, należących do okresu permu (ostatni okres geologiczny ery paleozoicznej, który zaczął się 298 mln lat temu i zakończył 252 mln lat temu). Odcisk ten nie jest jedyny w swoim rodzaju. Na kolejnym filmie widać skamieniałą stopę (odcisk giganta), sfotografowaną w Afryce.

Rozmaici uczeni mają różne opinie na temat tego odkrycia i najwyraźniej nie bardzo próbują je kwestionować. Najczęściej mówią: „Cóż, to naprawdę wygląda jak odcisk ludzkiej stopy, ale odciskiem ludzkiej stopy nie jest”.

źródło

Share

One thought on “Ślady człowieka sprzed 290 mln lat?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *