SkyDeck, czyli oszklona kopuła na dachu samolotu pasażerskiego

Przeszklona kopuła #SkyDeck umożliwi pasażerom wybranych #samolot’ów pasażerskich na niedostępne do tej pory doznania wizualne. Pierwszy, nieujawniony z nazwy producent samolotów już zamówił tę niecodzienną nowinkę.

SkyDeck, czyli oszklona kopuła na dachu samolotu pasażerskiego
SkyDeck, czyli oszklona kopuła na dachu samolotu pasażerskiego

W skład rozwiązania SkyDeck wchodzą przeszklona #kopuła, dwa wygodne #fotel’e oraz mechanizm specjalnej windy. Dwoje szczęśliwców, którzy zdecydują się opłacić te wyjątkowe miejsca – będzie mogło podziwiać #lot z niecodziennej perspektywy. Wyobrażam sobie doznania podczas lotu w kopule SkyDeck podczas burzy z piorunami. Chciałbym wtedy tam być.

Mechanizm SkyDeck posiada niestety jedną, małą wadę. Specjalna #winda niestety waży sporo, a to przełoży się na zmniejszoną #ładowność samolotu. Firma #Windspeed zapewnia, że nie będzie to stanowiło problemu dla samolotów o wysokim standardzie. Kopuły takiej na pewno nie znajdziemy nigdy w samolotach linii Ryanair – i dobrze. Pasażerowie tego typu tanich linii dbają tylko o niską cenę biletu i o to, żeby radośnie zaklaskać po lądowaniu. W sumie mogli by równie dobrze klaskać już po starcie…

dezeen.com

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *