Skandynawska wioska w Japonii

Miejscowość „Szwedzkie Wzgórza” leży w pobliżu miasta Tobetsu na Hokkaido. Wioska wygląda niemalże identycznie jak typowa Szwedzka wioska. „Szwedzkie Wzgórza” są domem około 550 Japończyków.

skandynawska-wioska-w-japonii

Wioska „Szwedzkie Wzgórza” położona jest w pobliżu miasta Tobetsu na Hokkaido. Jak to możliwe, że 10 tys. kilometrów od tego skandynawskiego państwa powstało miejsce, w którym wszystko, począwszy od wyglądu domów, aż po styl życia mieszkańców, wygląda tak samo, jak w Szwecji? Mieszkańcy wioski obchodzą te same święta, mają podobną kuchnię, mieszkają w drewnianych, pastelowych domkach, a jednym z najważniejszych przedmiotów dla dzieci w szkole jest język szwedzki. Wioska jest licznie odwiedzana przez turystów.

Pomysł na stworzenie Szwedzkich Wzgórz narodził się w 1979 r., gdy ambasador Szwecji w Japonii odwiedził Tobetsu. Ambasador zauważył, że atmosfera panująca w okolicy i krajobrazy przypominają mu ojczystą ziemię. Narodziła się wtedy idea, aby spróbować w pełni odtworzyć klimat Szwecji w Tobetsu.

szwedzkie-wzgorza-na-hokkaido

Planując zagospodarowanie terenu, postanowiono wzorować się na położonym na mieście Leksand w środkowej Szwecji. Budowę rozpoczęto w 1984 r. Dziś, poza domami, w Szwedzkich Wzgórzach znajdziemy też korty tenisowe, parki, klub fanów Szwecji i sklep spożywszy, który jest świetnie zaopatrzony w skandynawskie produkty.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *